بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» دانشگاه های برتر جهان: دانشگاه کلمبیا!

دانشگاه های برتر جهان: دانشگاه کلمبیا!

همه چیز در مورد دانشگاه کلمبیا!

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) که جزء 20 دانشگاه برتر جهان به حساب می‌آید، یک مرکز پیشرو در زمینه آموزش، یادگیری و تحقیقات عالی است. UBC با دو پردیس اصلی خود که در ونکوور و کلونا واقع شده اند، به عنوان یکی از پرطرفدارترین دانشگاه ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ظاهر شده است.


UBC با شعار خود "It is Yours"، قصد دارد فضایی مترقی برای دانشجویان خود ایجاد کند که در آن بتوانند رشد کنند. UCB چندین دوره کوتاه مدت و تمام وقت را در زمینه های مختلف به دانشجویان خود ارائه می دهد. با توجه به همه اینها، رقابت سختی برای عضویت در این موسسه معتبر وجود دارد.


نرخ پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا

نرخ پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا به شرح زیر است:


کیف‌دستی «کوچک‌تر از دانه نمک» ۶۳ هزار دلار فروش رفت! مطلب مرتبط کیف‌دستی «کوچک‌تر از دانه نمک» ۶۳ هزار دلار فروش رفت!

دوره های کارشناسی

UBC به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان و کانادا، هر ساله شاهد رقابت شدیدی از سوی داوطلبانی است که می خواهند بخشی از UBC باشند. نرخ پذیرش در دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دوره های لیسانس بیش از 50 درصد است. فرآیند پذیرش دانشگاه یکی از مواردی است که به داوطلبان فرصت کافی برای به نمایش گذاشتن مهارت های خود و ایجاد مکانی برای خود در UCB تنها بر اساس جایگاه علمی خود می دهد. 


دوره های کارشناسی ارشد

تعدادی از برنامه های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا برای انتخاب وجود دارد. با شروع از حسابداری ، آموزش ، تغییرات جهانی، تولید ، مذهب و قومیت ، UBC گزینه های متنوعی را در زمینه های مختلف ارائه می دهد. میزان پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا برای برنامه های کارشناسی ارشد 18 درصد است. اگر می‌خواهید جزو این 18 درصد باشید، باید عملکرد تحصیلی باورنکردنی و همراه با آن احساسی قوی از خود نشان دهید. 


معیارهای واجد شرایط بودن UBC

دانشجویان مقطع لیسانس در دانشگاه بریتیش کلمبیا می توانند از بین رشته های مختلف از جمله بازرگانی ، رسانه ، هنرهای زیبا ، زبان شناسی ، حقوق ، سیاست ، تاریخ و غیره یکی از رشته های مرتبط با رشته های مختلف را انتخاب کنند. بسته به مهارت ها و علایق خود می توانید دوره مناسب را انتخاب کنید.


دوره های کارشناسی

در UCB، هر دوره دارای یک مرحله خاص از معیارهای واجد شرایط بودن است که شما باید آنها را رعایت کنید تا جایی برای خود در آن ایجاد کنید. اما برخی از الزامات اساسی وجود دارد که هر متقاضی UCB برای واجد شرایط بودن برای درخواست باید انجام دهد. 

 • باید دبیرستان را در یک موسسه معتبر با عملکرد تحصیلی ستودنی به پایان رسانده باشد. 
 • دانشجویان بین المللی باید در طی 24 ماه پس از ارسال درخواست، در یکی از آزمون های مهارت زبان انگلیسی شرکت کرده باشند. آزمون های قابل اجرا شامل آیلتس ، تافل ، CAEL و PTE می باشد .


دوره های تحصیلات تکمیلی و پژوهش محور

معیارهای اساسی برای درخواست در دوره های PG و دوره های تحقیقاتی در UBC در زیر آورده شده است

 • داوطلبی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از UCB است باید دوره کارشناسی خود را از یک موسسه معتبر به پایان رسانده باشد. داوطلبان مقطع دکتری (PhD) باید دارای مدرک کارشناسی ارشد در هر رشته مرتبط باشند.
 • باید لیسانس/کارشناسی ارشد را با بخش درجه یک یا CGPA معادل آن به پایان رسانده باشد.  
 • دانشجویان بین المللی باید در طی 24 ماه پس از ارسال درخواست، در یکی از آزمون های مهارت زبان انگلیسی شرکت کرده باشند. آزمون های قابل اجرا شامل آیلتس، تافل، CAEL و PTE می باشد. 


مدارک مورد نیاز

مدارک عمومی مورد نیاز برای تضمین پذیرش در UBC در زیر ذکر شده است:

 • ریز نمرات کلیه مدارک تحصیلی
 • رزومه
 • LOR
 • SOP
 • کارت امتیازی آیلتس / تافل
 • کارت امتیازی GMAT / GRE
 • گواهی سابقه کار
 • پاسپورت معتبر
 • عکس


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده